В Одесі відбувся семінар "Адвокація раннього втручання як застава інклюзії"

17 квітня в Одесі відбувся інформаційний семінар “Адвокація раннього втручання як застава інклюзії”. Захід організовано організацією “Особливі діти” (директор Ірина Щульга) в рамках роботи платформи “Батьки за раннє втручання”.

У роботі семінару взяли участь представники міських та обласних департаментів соціального захисту, освіти та охорони здоров’я. Серед виступаючих – Брашко І.А. – головний спеціаліст-педіатр Департаменту охорони здоров’я ОДА; Кривоногова О.В. – завідуюча відділенням раннього втручання КНП “Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я”, батьки дітей з особливостями розвитку. Також представники Twinning-проекту Міністерства соціальної політики України, які розповіли про впровадження он-лайн скринінгу розвитку дитини в рамках пілотного проекту з раннього втручання в Одесі і області. Серед учасників  мешканці г. Подольск і Південний Одеської області, які мають активні наміри щодо впровадження системи раннього втручання в своїх районах.

Довідка.Раннє втручання (РВ) є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.