Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

11 квітня 2019 р. у м. Ужгород Закарпатської області ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» при партнерстві із відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей осіб з інвалідністю м. Ужгород та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) спільно провели Круглий стіл «Реалізація сімейно-центрованого підходу у Ранньому втручанні в Закарпатській області».

Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

Під час проведення заходу учасники з числа представників державних установ, громадських організацій, лікарів та батьків, обговорювали питання того, як саме реформування у структурі органів охорони здоров’я та соціального забезпечення вплинуть на кінцевого споживача, зокрема на сім’ї дітей з інвалідністю. Наголошувалось на необхідності залучати ініціативних батьків по всім районам області, які би стали своєрідними провідниками ідеї раннього втручання між спеціалістами та іншими батьками.

Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

«Проблемним і гострим є питання наявності кваліфікованих кадрів, зокрема дитячих психіатрів ( на 300 тис. дітей тільки 7 дитячих психіатрів), відсутність чітких протоколів ведення дітей з інвалідністю та групи ризику», – ділиться, отриманою під час заходу, інформацією одна з учасників та активісток Закарпатської платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» Тетяна Мелеш. – «Акцент було зроблено на тому, що багато позитивних змін у впровадженні і просуванні ідеї раннього втручання вже відбулося. Спеціалісти медичної, соціальної та освітньої ланки готові дослухатися до батьків, зацікавлені у використанні в своїй практиці розроблених правил спілкування із сім’єю дітей з інвалідністю. Навіть було запропоновано проведення тренінгів для медиків на факультеті післядипломної освіти по тематиці «Повідомлення поганих новин», в які включити шаблони діалогів повідомлення діагнозу батькам дітей з інвалідністю. Всі дуже активно долучались до діалогу і виявляли бажання об’єднуватись заради досягнення спільної мети.»

Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

Запрошені до участі в круглому столі спеціалісти і партнери з-за кордону та активні учасники впровадження раннього втручання в нашій країні – представники Фонду „SOFT Tulip” (Нідерланди) – розповіли про сучасний стан розвитку національної політики РВ в Україні, підтримали ідею розробки інформаційних матеріалів (перелік громадських організацій, повідомлення про діагноз та ін.) для забезпечення ними медичних закладів.

Ужгородські батьки провели міжнародне обговорення впливу реформ на раннє втручання

Захід проводився в рамках міні-грантового проекту «Раннє втручання – шлях в нове життя», що впроваджується ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».