22 травня 2019 року прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України „Деякі питання створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”, яким затверджено план заходів з реалізації у 2019–2021 роках пілотного проекту ,,Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”.

 Метою даного пілотного проекту є створення та розбудова системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності та ризиком виникнення таких обмежень і їхніх сімей. Передбачено розширення чисельності пілотних областей з чотирьох, в яких вже здійснюється надання послуги раннього втручання,до десяти. До числа пілотних увійшли Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська і Харківська області.

Реалізація прийнятого розпорядження Кабінету Міністрів України сприятиме утворенню основи для розбудови системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень та їхніх сімей, підвищення якості надання послуги раннього втручання, зменшення рівня інвалідизації дітей в Україні та запобігання їх інституціалізації у ранньому віці.

Урядовий портал