Представники БО “ПАРАЛЕЛЬНІФ СВІТИ” прийняли участь у круглому столі в місті Краматорськ.

Тема «Участь ГО у розвитку гармонійної родини. Татівство. Інклюзія».

Спікери:

 • Лисенко Вікторія (м. Краматорськ) — координатор Донецької обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє Втручання»;
 • Андрушків Оксана (м. Краматорськ) — експертка UNFPA;
 • Касімов Андрій (м. Харків) — директор БО «ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ»;
 • Мірошниченко Вадим (Харківська область) — керівник проектів БО “ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ”, голова ГО «Українські Батьки»;
 • Плахін Данило (м. Краматорськ) – голова ГО «ФУТІСТАР ІНКЛЮЗІЯ»;
 • Селіванова Олена (м. Краматорськ) – авторка курсу «Школа Відповідального Батьківства» БФ «Caritas Kramatorsk»;
 • Слободян Наталя (м. Краматорськ) – голова комітета з інклюзії батьківскої ради Краматорської міської ради;
 • Циганій Роман (м. Краматорськ) – БФ «Caritas Kramatorsk».

Круглий стіл відбувся 13 листопада 2020 р. о 13-00 за адресою вул. Південна, 9, м. Краматорськ. БО “Благодійний фонд “Карітас Краматорськ”. Простір підтримки.

Круглий стіл був впродовж 3-х годин. Отримали неоціненний досвід, познайомилися з чудовими людьми.

Згідно з прес-анонсом напишу свої враження про зустріч та про учасників.

Лисенко Вікторія – мама особливої дитини. Особисто познайомилися в Києві на конференції по аутизму, це листопад 2019р. Такій активній мамі, урядовцям чи іншим фахівцям дуже важко відмовити в інформації, або в отриманні соціальних, медичних та освітніх послуг для дітей. Вона як найкраще володіє інформацією про стан речей в Краматорську та і в цілому по Україні.

Андрушків Оксана – не була присутня на зустрічі, але мали можливість спілкуватися дистанційно. Дякуємо БО “БФ “Карітас Краматорськ” за організацію. Пані Оксана презентувала доповідь – Розвиток відповідального татівства у діяльності UNFPA та Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Наведу поради Презентації із залучення Татів до Громади:

Як залучати татів у громаді?

 1. – обмінюватися досвідом, отримувати психологічну та іншу підтримку для того, щоб бути хорошими татами;
 2. – розвивати свої навички татівства разом з фахівцями або іншими татами;
 3. – навчатися отримувати задоволення від татівства, у тому числі від виконання рутинних завдань, пов’язаних із доглядом за дітьми та вихованням дітей;
 4. – проводити якісний час зі своїми дітьми та своїми друзями.Дякуємо за чудові поради!

Плахін Данило – чудова людина, засновник Трьох академій «Footystar». Загалом в академіях навчають футболу майже 200 дітей від 3 до 14 років, серед яких приблизно 50 є дітьми з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Тут навчають вихованців бути взаємно толерантними, допомагати один одному та розуміти, що поруч може бути «інша» дитина. Для дітей з особливими освітніми потребами заняття безкоштовні.

Селіванова Олена – психолог соціального центру “Простір підтримки” БО “БФ “Карітас Краматорськ”, авторка та ведуча серії тренінгів “Школи відповідального батьківства”. Особисте знайомство під час круглого столу в м.Краматорськ. Головний принцип роботи з дітьми та батьками – Дітей не треба виховувати, з ними потрібно навчитися взаємодіяти. Книгу будемо рекомендувати батькам (чоловікам) для застосування у спілкуванні зі своїми дітьми.

 • 7 ознак, що ви круті Батьки:
 • 1. Ваша дитина показує різні емоції перед вами
 • 2. Дитина приходить до вас, коли їй боляче або коли у неї проблема
 • 3. Дитина може обговорювати з вами свої почуття та думки і не боїться вашої реакції
 • 4. Ваша реакція не критична іне навішує ярликів
 • 5. Ви заохочуєте дитину розвивати свої інтереси та таланти
 • 6. Ви створюєте кордони у поведінці, щоб убезпечити дитину
 • 7. Ви виправляєте свої помилки

Слободян Наталя – мама чувдових дітей. Більшість батьків дітей дивуються, що нарешті на цьому місті встановили світлофор чи середовище зробили більш доступним, що вкрай необхідне для безпеки дітей. Всі ваші побажання по інклюзії враховує Комітет з інклюзії батьківської ради Краматорської міської ради. Цим займається пані Наталя. Величезна робота з купою інформації, так не все ще втілили в життя, але це тільки питання часу. Всі освітні заклади Краматорська були проінспектовані з питань інклюзії до початку навчання. Успіхів їм в роботі та розуміння урядовців у вирішенні питань співпраці!

Циганій Роман – БО “БФ Карітас Краматорськ”. Дякуємо за чудову зустріч та організацію заходу! Простір підтримки в Краматорську відкритий у 2017 р. Фахівці фонду готові надати допомогу батькам. Звертайтеся, вам тут допоможуть!

Мірошниченко Вадим – Голова ГО “Українські батьки”. З недавного часу – Керівник проектів БО “ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ”. Активний батько, активний учасник Форуму Батьки за раннє втручання, має великий досвід роботи з державними та міжнародними організаціями. З 2019 року є Регіональним лідером порозуміння програм розвитку ООН в Україні в рамках компанії з просування толерантності в Україні.

Касімов Андрій – засновник та директор БО “ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ” з 2019р. Батько дитини з порушенням розвитку. Ідейним вдохновителем всієї моєї активності є моя дружина. Батьки завжди шукають вихід зі складної ситуації своїх дітей та вірять у краще майбутнє своїх дітей! Стараюсь допомогти іншим.