Народження хворої дитини – серйозне випробування для родини. Кожна проходить його як вміє. Але чому так часто ми говоримо про матерів дітей з інвалідністю і так рідко – про татусів? Адже роль тата в розвитку і в вихованні особливого малюка грає неоціненну роль.

Саме з цією метою Харківські татусі Андрій Касімов і Вадим Мирошниченко ініціювали створення руху татусів особливих дітей в Україні. 14 листопада у м. Краматорськ (а перед цим 10 жовтня ц.р. у м. Дніпро) відбувся тренінг-семінар для батьків (татусів)  дітей з інвалідністю або особливостям розвитку «Тати – ресурс для татів», якому напередодні 13 листопада передував Круглий стіл на тему «Участь ГО у розвитку гармонійної родини. Татівство. Інклюзія».

Заходи, під час яких обговорювалися стан громадського сектору у Донецькій (та відповідно Дніпропетровській) області, досвід організації груп взаємної підтримки батьків, з особливими акцентами на отцях, можливості інклюзії, а особливо — можливість отримання своєчасної та кваліфікованої підтримки їх дітьми, проводилися в рамках грантового проєкту «Father’s movement of South-Eastern Ukraine» за фінансової підтримки Open Society Foundation, Нью-Йорк в межах та як невід’ємна частина Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє Втручання».

Під час проведення заходів організованих та проведених ГО “Українські Батьки” та БФ “Паралельні Світи” за підтримки батьків – активістів Донецького регіону, учасники отримали інформацію про сам проєкт, про можливості обміну досвідом між батьківськими організаціями, ініціативними групами та окремими батьками щодо отримання соціальних, медичних та освітніх послуг, а також адвокації таких послуг.

Проєкт «Father’s movement of South-Eastern Ukraine», який впроваджуватиметься протягом найближчих 2 років, спрямовано на включення чоловіків (тат) до активної громадської діяльності. Тата з Харківщини відвідали вже не лише Краматорськ, але й Дніпро, а попереду ще Луганщина, Запоріжжя та Одеса. Тоді як в планах вся Україна.

Крім того, в межах інціативи татами була розроблена анкета для опитування татусів: «Приглашаем отцов детей с инвалидностью и особыми потребностями из любых регионов Украины и мира заполнить анкету о себе, своей семье и своих потребностях. Милые женщины, мамы – передайте эту анкету своим мужьям!».

Як сказала одна мама з Житомира: «Навіть участь в опитуванні є потужним  стимулом для формування у ТАТУСІВ відчуття власної значущості у вихованні  дитини!», а отже закликаємо усіх долучатися!

Завантажити анкету

Очікуємо заповнені анкети на електронну скриньку: uaparentsua@gmail.com