Спільні дії заради дітей

Сьогодні громадська організація “Відчуй” починає реалізацію проекту “Родина+Спеціаліст+Держава”. Проект поширюватиме інформацію щодо послуги раннього втручання (РВ), дозволить ознайомитись з досвідом надання послуги раннього втручання представникам організацій, які працюють в сфері захисту прав та просування інтересів людей з інвалідністю різних нозологій. Одним з основних результатів впровадження проекту стане спільний план адвокації послуги РВ та її розвитку на містах батьківськими громадськими організаціями з міст Львів, Київ, Дніпро.

Першою частиною проекту є тренінг-практикум “Основи раннього втручання” (м.Харків, БФ”Інститут Раннього Втручання”), що розпочався сьогодні, 18 квітня. 22 учасники працюватимуть на протязі 5 днів з метою поглиблення знань з основ раннього втручання для подальшого створення успішної адвокаційної кампанії з просування послуги РВ.

Захід реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) в рамках грантового проекту «Родина+Спеціаліст+Держава» в межах та як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Довідкова інформація: Раннє втручання (РВ) є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами громадськості.

Проектом «Родина+Спеціаліст+Держава» передбачається збір навчальної групи, у складі представників батьківських НДО профільовані за різними нозологіями дітей з інвалідністю та з різних регіонів України. Такий склад навчальної групи дозволить учасникам обмінятись досвідом вже реалізованих адвокаційних кампаній за іншими напрямками та спланувати спільну кампанію з поширення та адвокації послуги раннього втручання для досягнення необхідних та можливих станом на зараз результатів.