5-7 червня 2019 року в Києві відбулась щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні».
У перший день учасники конференції – представники регіональних платформ Всеукраїнського форуму ділилися досвідом, що вдалося зробити в своїх областях, відповідно до цілей стратегічного плану роботи Форуму, сформованого на зустрічі у Вінниці в грудні 2018 року.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

Також батьки обговорювали реальність виконання завдань стратегічного плану, їх пріоритетність і можливі ризики їх невиконання з урахуванням особливостей кожного регіону.

Як буде працювати Форум далі, операційний план, хто має право на членство і право голосу, який алгоритм прийняття рішення на національному рівні – було частиною планування подальшої діяльності Форуму.

На другий день конференції до представників регіональних платформ приєдналися активні батьки, члени громадських організацій, чиї регіони увійшли до складу пілотів з розвитку системи надання послуги раннього втручання в 2017-2020 рр.

Світлана Демко, керівник ГО «Відкриті серця» розповіла про власний досвід адвокації РВ у своєму регіоні.

Вадим Мірошниченко, учасник Харківської регіональної платформи ознайомив нових батьків з напрацюваннями та змінами стратегічного плану роботи Форуму.

Армора Вейсон, менеджер проекту «Посилення ролі батьків в можливості впливати на політику формування послуг для дітей раннього віку в Україні», що фінансується Європейським Союзом, поділилася досвідом адвокації прав дітей з порушенням розвитку в Великобританії і підтвердила, що батьки – це мотивовані люди, коли мова йде про дітей і їх життя.

Директор БФ «Інститут раннього втручання» в Харкові Анна Кукурудза розповіла історію розвитку раннього втручання в Україні, основні принципи роботи послуги РВ, чим відрізняється підхід раннього втручання від  послуг що вже існують в нашій країні.

А Ноор Ван Лоен, мама дорослого сина з інвалідністю, скарбник Європейської Асоціації EURLYAID і представник BOSK поділилася з батьками своєю історією і чому вона підтримує розвиток РВ в країнах.
Третій день конференції став підбиттям підсумків 3-х річної роботи Форуму та плануванням подальших дій.

З привітальним словом на конференції виступили: Виконавча директорка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Наталія Скрипка, представниця Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина; програмна менеджерка відділу регіонального та місцевого розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Мирослава Дудух; Маргарита Кропівницька, заступниця директора Департаменту аналітичного та організаційного забезпечення діяльності керівництва Міністерства соціальної політики України; Світлана Демко, регіональна представниця Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання в Україні” та Валентина Хиврич, генеральна директорка Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки України. Усі гості висловили слова підтримки діяльності Форуму, відзначивши, що це єдина послуга в Україні, формування якої відбувається за участю її споживачів – батьків.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

За словами Аксани Філіпішиної: “Проблеми на сьогодні – це відсутність статистичних даних (яка ситуація в Україні), на скільки прораховуються ризики, чи є порозуміння на місцях. Необхідно затвердження стандарту послуги РВ з оцінкою потреб і ризиків. В рамках пілотування це має бути відпрацьовано”.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

Дискусійні панелі про роль партнерства між батьками, фахівцями та представниками органів влади в адвокації РВ стали продовженням конференції. Одеські колеги поділилися своїм досвідом, описуючи ситуацію в своєму регіоні з різних сторін: мами, фахівця і співробітника Департаменту соцполітики. Скрізь є інтереси, притаманні кожній зі сторін, але завжди можна знайти спільні точки взаємодії для досягнення загальних цілей.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

“Взаємодія з громадськими організаціями є одним з найважливіших компонентів впровадження послуги РВ», – підсумувала Лада Кулієва, начальник відділу у справах людей з інвалідністю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Раннє втручання – це послуга для дітей з самого народження, яка надається з урахуванням індивідуальних особливостей дитини і сім’ї, що дозволяє знизити ризик виникнення порушень у дитини, а також мінімізувати рівень інвалідизації. Кожна сім’я, яка має потребу в отриманні послуги РВ, повинна отримувати її своєчасно і якісно.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

Розуміння необхідності роботи з дитиною з самого раннього віку, наявності кваліфікованої й своєчасної допомоги сім’ї, побудові діючої системи послуг для дітей з порушенням розвитку в Україні – рухає батьками, учасниками Всеукраїнського Форуму «Батьки за раннє втручання в Україні», приводячи до вже існуючих змін і визначаючи плани на майбутнє.

Щорічна Конференція Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»

Всеукраїнський форум БАТЬКИ ЗА РАННЄ ВТРУЧАННЯ В УКРАЇНІ триває. ПРИЄДНУЙТЕСЬ!