Семінар-опитування для батьків дітей з особливостями розвитку у Запоріжжі

30 травня 2019 року  у місті Запоріжжя ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство»» та Місцева асоціація органів місцевого самоврядування “Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області” за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) було проведено Семінар-опитування для батьків дітей з особливими потребами (з інвалідністю, з груп ризику), які мешкають у м. Запоріжжя та фахівців освітніх закладів, які працюють в інклюзивних класах та групах дитячих садків Вознесенівського району м. Запоріжжя.

Захід проводиться в рамках грантового проекту  «Діти – майбутнє громади», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

Під час проведення заходу учасники мали можливість більш детально ознайомитись з питаннями впровадження послуги раннього втручання, розбудови батьківського руху, взяли участь у цільовому опитуванні метою якого був збір валідної інформації від цільової аудиторії для донесення її (інформації) до голів ОТГ Запорізької області.

У заході брали участь батьки дітей з особливостями розвитку (з інвалідністю, з груп ризику), які мешкають у м. Запоріжжя та фахівці освітніх закладів, які працюють в інклюзивних класах та групах дитячих садків Вознесенівського району м. Запоріжжя.

Довідкова інформація:

Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.