З лютого місяця 2019 року на Вінниччині діє проект «Розбудова стратегічних  партнерств  ОТГ Вінницької та Запорізької областей спільно з громадськими організаціями задля впровадження послуги раннього втручання», який виконує ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС), в межах та як невід’ємну частину спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ).

Розбудова стратегічних партнерств ОТГ Вінничини спільно з громадськими організаціями задля впровадження послуги раннього втручання
Розбудова стратегічних партнерств ОТГ Вінничини спільно з громадськими організаціями задля впровадження послуги раннього втручання

Асоціація «Відкриті серця», маючи багаторічний досвід роботи в соціальній сфері, вирішила підтримати зусилля ОТГ Вінниччини по суттєвому покращенню якості життя жителів громади, шляхом розвитку соціальної сфери. Проект знайомить представників громад з інноваційним для Вінницької області напрямком надання соціальних послуг для сімей, що виховують дітей з особливостями розвитку раннього віку та інвалідністю. Батьки представники регіональної платформи форуму «Батьки за Раннє втручання в Україні» в рамках проекту, активно сприяють появі послуги Раннього втручання у Вінницькій області через інформування, адвокацію та стратегічні партнерства в місцевих громадах.

Асоціація «Відкриті серця» спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА запросила до участі в проекті 5 ОТГ, найбільш ініціативних та соціально відповідальних, які багато прикладають зусиль для покращення якості життя в громаді та розвитку соціальної сфери.

Розбудова стратегічних партнерств ОТГ Вінничини спільно з громадськими організаціями задля впровадження послуги раннього втручання

Під час навчальних семінарів «Раннє втручання – вчасна допомога дитині та родині», що пройшли в березні 2019 року в Вапнярській, Мурафській, Немирівській, Тульчинській, Якушенецькій ОТГ, поширювалась інформація про послугу РВ. Це безперечно покращило розуміння послуги як гарного старту для дітей з інвалідністю та / або особливостями розвитку раннього віку в кожній окремо взятій громаді. Учасниками семінарів стали  96 представників громад, серед яких були працівники апарату сільської чи міської/селищної ради та  виконавчих органів, депутати, зокрема члени Комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді, фізкультури, спорту та соціального захисту населення, фахівці освіти (дошкільних закладів), медицини та соціальної сфери.

Учасники з інтересом слухали особисті історії батьків, що виховують дітей з інвалідністю, знайомились з історією виникнення послуги Раннього втручання, її розвитку та впровадження на Україні.

Особливо гарячі дискусії виникали під час обговорення стратегічних кроків та заходів по впровадженню послуги. Але всі учасники без винятку підтримували ідею створення на місцевому рівні послуги Раннього втручання та відзначали необхідність тісної міждисциплінарної співпраці.