Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності Національної ради з питань раннього втручання» від 6 березня 2019 р. № 175.

Цією постановою Уряду утворено Національну раду з питань раннього втручання  у складі уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, представників всеукраїнських громадських об’єднань, діяльність яких спрямовується на соціальний захист осіб з інвалідністю, представника Фундації SOFT Tulip, члена правління Європейської асоціації раннього втручання «Eurlyaid», та інших (склад  затверджено додатком).

Нацрада є тимчасовим консультативним органом Кабміну для підготовки пропозицій щодо розвитку системи раннього втручання та сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади та міжнародних партнерів щодо цього.

Сама ж система спрямована на захист дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень, підтримку батьків, законних представників таких дітей, і забезпечення найкращих інтересів дитини.

Представники Нацради проведуть аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики з питань раннього втручання, братимуть участь у розробленні або ініціюватимуть розроблення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виконання пріоритетних завдань з раннього втручання, а також подаватимуть Уряду рекомендації та пропозиції.

Формою роботи Національної ради є засідання, що проводитимуться за рішенням її голови не менше ніж 1 раз на 6 місяців.

Про діяльність, схвалені пропозиції та рекомендації з питань раннього втручання Національна рада систематично інформуватиме у ЗМІ та на сайті «Раннє втручання».