4 травня в м.Стебник (Дрогобицький район, Львівська область) на базі Обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Сонечко» відбувся семінар для корекційних педагогів, лікарів, соціальних працівників та батьків дітей з інвалідністю Дрогобицького району.
Більше двадцяти учасників семінару почули з вуст фахівців, які вже більше 10 років працюють у сфері раннього втручання (РВ), що таке послуга, чому вона є важливою для сімей та суспільства в цілому, а також про досвід іі надання.

Лекторами на семінарі виступили досвідчені фахівці у сфері раннього втручання: лікар-невролог Tetyana Mishchuk, сімейний психотерапевт Оксана Винярська, мама дівчини з інвалідністю та керівник програми «Батьки для батьків» Людмила Аннич та сурдопедагог КЗЛОР ЛСЗШІ Марії Покрови Ганна Стасюк.
Переважна більшість слухачів заявили, що вперше чують про раннє втручання, а по закінченню семінару висловили бажання брати участь у подібних заходах у майбутньому, оскільки почута інформація іх дуже зацікавила. З організацією «Надія», яка об’єднує батьків дітей з особливими потребами Дрогобиччини, було домовлено про подальшу співпрацю і спільні дії задля впровадження послуги РВ в районі.

Проект «Навчальні семінари для фахівців (сімейний лікар, інтерн, психолог, корекційний педагог, соціальний працівник) та батьків про філософію, зміст та практику раннього втручання» реалізують ГО «Розправлені крила», НРЦ «Джерело» та ЗУГО “Безмежний Діалог” (за фінансування ЄС в межах та як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».
Раннє виявлення та діагностика, розуміння стану батьків та їх підтримка, вчасне лікування, корекція та абілітація – це основи раннього втручання, які дозволяють не лише забезпечити якісний розвиток дитини, але й нормалізувати життя всієї сім’ї.
В рамках проекту відбудеться ще чотири таких семінари для фахівців медичної, освітньої та галузі соціального захисту, а також батьків дітей з особливостями розвитку у Золочівському, Сколівському, Бродівському та Стрийському районах Львівщини.
Підсумовуючи реалізацію проекту, 26 червня 2018 року, у Львові відбудеться Регіональний Форум за участі керівників дотичних до раннього втручання відділів, управлінь і департаментів, а також батьків дітей з інвалідністю.
Юлія Аронова