Про філософію, зміст і практику раннього втручання говорили у Львові

25 квітня у Львові на базі Центру “Джерело” Dzherelo Centre «Джерело» відбувся семінар «Про філософію, зміст і практику раннього втручання». Учасниками заходу стали понад 70 осіб – лікарі поліклінічних відділень Львова, корекційні педагоги, соціальні працівники, державні службовці, студенти та інтерни Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.

Семінар відбувся в рамках реалізації проекту «Навчальні семінари для фахівців (сімейний лікар, інтерн, психолог, корекційний педагог, соціальний працівник) та батьків про філософію, зміст та практику раннього втручання», який реалізують ГО “Розправлені крила“, НРЦ «Джерело» та ЗУГО “Безмежний Діалог” та фінансує Європейський Союз.

Лекторами на семінарі виступили досвідчені фахівці у сфері раннього втручання: лікар-невролог Tetyana Mishchuk, сімейний психотерапевт Оксана Винярська, мама дівчини з особливими потребами та керівник програми «Батьки для батьків» Людмила Аннич та сурдопедагог КЗЛОР ЛСЗШІ Марії Покрови Ганна Стасюк. З їх доповідей учасники семінару дізналися про те, що таке раннє втручання і чому ця послуга є життєво необхідною для сімей, в яких з’явилась дитина з порушеннями розвитку або з ризиком виникнення таких порушень. Раннє виявлення та діагностика, розуміння стану батьків та їх підтримка, вчасне лікування, корекція та абілітація – це основи раннього втручання, які дозволяють не лише забезпечити якісний розвиток дитини, але й нормалізувати життя всієї сім’ї.

Про філософію, зміст і практику раннього втручання говорили у Львові

В рамках проекту відбудеться ще п’ять таких семінарів для фахівців медичної, освітньої та галузі соціального захисту, а також батьків дітей з особливими потребами у Дрогобицькому, Золочівському, Сколівському, Бродівському та Стрийському районах Львівщини. Окрім цього в рамках проекту будуть перекладені українською та видрукувані інформаційні брошури «Якщо у вашої дитини є розлади аутистичного спектра», «Якщо малюк народився з порушеннями розвитку» та «Ранній розвиток дитини. Закономірності розвитку моторики, мовлення, комунікації, сенсорної та емоційної сфери дитини від народження до 3-х років», а також видрукувані інформаційні флаєри щодо раннього втручання.

Підсумовуючи реалізацію проекту, 26 червня 2018 року, у Львові відбувся Регіональний Форум за участі керівників дотичних до раннього втручання відділів, управлінь і департаментів, а також батьків дітей з інвалідністю.

Юлія Аронова, зі сторінки у ФБ.