Минулого тижня завершився перший модуль онлайн тренінгу «Навчання команд раннього втручання» для команд з міст Луганської та Донецької області: Бахмут, Дружківка, Краматорськ, Маріуполь, Сіверськ, Сєвєродонецьк, Соледар, Рубіжне, Троїцьк.
«Раннє втручання – сімейно-центрована послуга» – тема першого модуля. Разом з командами ми розглядали багато тем, які дають розуміння сучасного раннього втручання. Ми ділилися знаннями та досвідом, дискутували та разом шукали відповіді на питання.
Протягом першого модулю були розглянуті наступні теми: сучасне раннє втручання – зміна парадигми; нейробіологічні основи раннього втручання; процес залучення батьків, сімейно-центрована оцінка дитини; оцінка характеристик, потреб і пріоритетів сім’ї; соціальна підтримка сімей. Ми почали знайомство з документацією, а також з методами та техніками, якими користуються фахівці РВ.
Напередодні першого модуля тренінгу учасники вже мали теоритичні знання про сучасне раннє втручання, на платформі EDERA вони пройшли перший етап навчання-онлайн курс «Вступ до раннього втручання». В першому модулі другого етапу учасники поглибили та розширили свої знання, отримали матеріал для практики.
Раннє втручання третього покоління надається родинам , які мають маленьку дитину с труднощами в розвитку, та фактично має дві основі цілі: перша – побачити потенціал родини та наростити його; друга – розширити можливості родини, щоб вона змогла стати самоефективною. Для реалізації ціх цілей фахівець РВ має використовувати три компоненти ефективної практики раннього втручання: професійні знання, побудова відносин та партисипаторність.
Учасники тренінга змогли ознайомитись та попрактикувати техніку «Активне слухання». Ця техніка допомогає батькам поділитися інформацією, в тих ситуаціях коли дуже непросто говорити. Допомогає побачити речі реалістично. Фахівцям РВ вона допомогає правильно почути родину. Використання цієї професійної техніки на всіх етапах технології РВ важливе та обов’язкове.
Щиро вдячні учасникам тренінгу за активність, інтерес, бажання професійного росту в цій галузі, питання, дискусії, відгуки.
Онлайн-тренінг проходить в рамках проекту «Розвиток потенціалу професіоналів та батьків задля захисту інтересів та впровадження послуги раннього втручання», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW) Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew
Продовжуємо працювати і залишаємося на зв’язку з вами! Команда 0БФ” Інститут раннього втручання”#раннєвтручання#раннє_втручання#раннеевмешательство#earlyintervention