Інформаційно-аналітична програма «Насправді» (телеканал Simon) з метою висвітлення і обговорення актуальної теми щодо розвитку послуги раннього втручання в Україні запросила до участі провідних фахівців/експертів РВ, а саме: Tetyana Mishchuk, координатора розвитку послуги раннього втручання у Львівському регіоні та Нурбека Тілешалієва, координатора програми в Open Society Foundation (Королівство Великої Британії).

Під час програми, учасниками було обговорено створення, розробку і адвоцію системи раннього втручання в Україні, а також результати діяльності фахівців у пілотних регіонах та використання европейського досвіду із запровадження та розвитку раннього втручання на державному рівні.

В ефірі, Тетяна Міщук надала пояснення значення і ролі терміну послуги раннього втручання. Вона також зазначила про важливість холістичного і сімейноцентрованого підхіду домоги сімям, які виховують дітей, які мають порушення розвитку та роль батьків в спільній роботі з командою міждисциплінарних фахівців. Окрім того, координатор розвитку послуги раннього втручання у Львівському регіоні наголосила на тому, що сьогодні дуже важливо для зацікавлених осіб навчитись бачити не дефекти та порушення, а можливості розвитку дитини.

Нурбек Тілешалієв також розповів про необхідність залучення батьків і осіб, які виховують дітей з порушенням розвитку до командної роботи спільно з фахівцями РВ та використання досвіду європейській країн таких як: Португалія, Грузія, Сербія, Болгарія. Координатор програм в Open Society Foundation у розмові акцентував увагу на питанні щодо фінансування послуги РВ та оптимального використання коштів, а також застосування міжсекторального підходу.

Дивіться відео за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=pTPJWuEdiSs&feature=share&fbclid=IwAR1PQrFDIfmBP19bbVVcBmIqjBqEyoSzD4S-vXVn3dZtSJKQ58TAV6l1bJY&app=desktop