25 березня у ОТГ Красносілка Одеської області ГО «Особливі діти» спільно с ГО «Здорове суспільство» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) організували круглий стіл «Ділимось досвідом співпраці».

Захід відбувся в рамках міні-грантового проекту  «Партнерство. Фахівці-батьки-влада», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», що впроваджують HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ).

Минулого тижня у Одеській та Донецькій областях батьки розповідали про раннє втручання у невеликих ОТГ

Під час зустрічі учасники дізналися, як відбувається розвиток послуги раннього втручання (РВ) в Одеській області, та для чого суспільству потрібна  ця послуга. На заході були присутні понад 30 осіб: працівники адміністрації, батьки, фахівці, працівники шкіл, лікарі. У ході дискусії батьки зрозуміли, що представники місцевої влади шукають можливі шляхи допомоги для сімей, де виховуються діти с порушенням розвитку. До кінця квітня заплановано активно займатись виявленням в ОТГ сімей, яким потрібна допомога РВ, окрема зустріч з лікарями, а також семінар для батьків.

28-го ж березня у Татарбунарах (Одеська область) відбувся Круглий стіл на тему “Раннє втручання, як воно є” під час якого обговорювалися питання поширення послуги РВ в районі, так само як власне і перехід дитини з РВ до ДНЗ, інклюзія в дошкільній та шкільний освіті тощо. «Радію сьогодні! Хоч дуже втомилася, але радість б’є через край! Я завершувала круглий стіл.

Розповіла фахівцям про батьківській форум, про те, яка міць і сила стоїть за нашими плечима. На семінарі для батьків "  Інклюзивний розвиток в дошкільних установах" ми змогли показати батькам, що вони є експертами своїх дітей, і що вони не одні у своєму місті, а в Україні є багато батьків, що виховують дітей з порушенням розвитку, та готові їх підтримати. Чесно кажучи, не очікували, що буде велика аудиторія слухачів – були не тільки мами, але і тата, і бабусі», – поділилася враженнями Ірина Шульга, активістка Форуму «Батьки за раннє втручання в Україні».

Минулого тижня у Одеській та Донецькій областях батьки розповідали про раннє втручання у невеликих ОТГ

А 29-го березня у смт. Мангуш Донецької області Маріупольською ГО батьків дітей з інвалідністю «Повір у себе» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) проводився Круглий стіл «Перспективи  та  механізм  впровадження комплексної реабілітації дітей з інвалідністю з метою забезпечення найкращих інтересів дитини та підтримки сімей з дітьми. Раннє втручання- елемент комплексної реабілітації».

Захід проводився в рамках міні-грантового проекту «Раннє втручання – шлях в нове життя», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

У ньому прийняли участь представники місцевої влади,  начальники та заступник управління соціального захисту населення, директор Мангушського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, освітяни, медики, а також представники Всеукраїнської Платформи «Батьки за раннє втручання».

Координатор проекту Олена Скрипко познайомила присутніх з філософією раннього втручання, практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики. Крім того, учасники зрозуміли необхідність єднання батьків дітей з вадами розвитку у цілому та перспективи взаємодії з батьківською спільнотою Маріуполя і Мангуша. Крім того, присутні познайомилися з переносною  фото-виставкою «Портрет – джерело душі», змонтованою в рамках діючого проекту.