Швидко промайнули 2 дні курсів підвищення кваліфікації, організованих та проведених за ініціативою Мінсоцполітики, на тему «Місце послуги раннього втручання у державній системі надання послуг для дітей з інвалідністю або ризиком отримання інвалідності».

На курсі присвяченому проблематиці раннього втручання, до участі в якому були запрошенні директори Департаментів соціального захисту населення, директорів обласних центрів соцслужб для сім’ї, дітей та молоді, Оксаною Кривоноговою, завідуючою відділення Раннього втручання при Комунальному некомерційному підприємстві «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я», було ознайомлено присутніх з досвідом реалізації послуги раннього втручання в Одеській області.

Окремо, Олена Скрипко, Національний координатор програми «Батьки за раннє втручання в Україні» у своєму виступі наголосила на значенні та ролі батьків, як власне у послузі раннього втручання, так і в процесі її адвокації, окремо зупинившись на процесах впровадження МКФ та відповідних засадах та доказовій основі раннього втручання.

Також, присутні на заході експерти проекту Twinning із французької сторони представили учасникам заходу модель надання послуги раннього втручання в пілотних регіонах та французький досвід щодо оцінки якості надання послуги раннього втручання.

Під час курсу учасниками було поставлено низку уточнюючих запитань, що продемонструвало чималу заінтересованість у долучені до вивчення проблематики раннього втручання та реалізацію послуги у подальшому у областях представниками, яких вони є.