Харківські батьки активізують громади Пісочина та Валок задля успіху впровадження РВ

15 березня 2019 р. у п. Пісочин, що на Харківщині відбулась перша зустріч батьків, дітей з інвалідністю та групи ризику Пісочинської громади. Ініціаторами та організаторами зустрічі стали ГО «Харківська Асоціація незрячих юристів» та БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ).

Батьківська зустріч в Пісочині проводилась в рамках грантового проекту  «Активні батьки запорука успішній громаді», що впроваджується ГО «Харківська Асоціація незрячих юристів» та батьками Харківської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за РВ в Україні» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС).

Раніше в лютому цього року батьками Харківської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за РВ в Україні» вже проводилися зустрічі з батьками та спеціалістами міста Валки. Зокрема, така зустріч відбулася 26.02.2019 р. на базі Валківського Кабінету Раннього Втручання, пройшла зустріч президента батьківського клубу “Світанок” при БФ ІРВ, активіста Харківської обласної платформи Батьківського форуму за РВ Вікторії Пирогової, під час якої обговорювалися, як стан впровадження послуги РВ на Харківщині та її надання в Кабінеті РВ в Валках, так і заходи необхідні для підтримки її впровадження на рівні України. Учасники зустрічі також обговорили та визначили необхідні кроки на шляху розбудови системи РВ в Харківській області.

Під час проведення першої зустрічі батьків, дітей з інвалідністю та групи ризику Пісочинської громади учасники ознайомились з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики в нашій країні, а також обговорилиь та визначили оптимальні  механізми міжсекторальної взаємодії для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю, особливостями розвитку  в  здійсненні  комплексу реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, спланувати заходи для підтримки та впровадження послуги раннього втручання  в Пісочинському районі Харківської області.

Нагадуємо, що всі заходи впроваджуються в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».