16 квітня 2019 р. у м. Сєвєродонецьк  відбудеться дводенний семінар «Формування єдиного бачення РВ  і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Луганському регіоні України» , який організовують ГО «Ангел дитинства»,  за участі батьків дітей з інвалідністю Луганської області та  батьків  Харківської обласної батьківської платформи Всеукраїнського Форуму «Батьки за РВ в Україні» . 

Захід проводиться в рамках грантового проекту   «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей  в Україні» , в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні». за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС). 

Під час проведення заходу учасники ознайомляться з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики в нашій країні, а також обговорять та визначать оптимальні  механізми міжсекторальної взаємодії в Луганській області  для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю, особливостями розвитку  в  здійсненні  комплексу реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, спланують заходи для підтримки та впровадження послуги раннього втручання  в Луганської області.

Семінар  проходитиме за адресою:  пр-т Гвардійський 30, 2 поверх на базі  Луганського обласного центру соціальної психологічної допомоги.

Початок  семінару – наради о 14.00.

Запрошено: Департамент соціального захисту населення ОДА, Департамент охорони здоров’я ОДА, Департамент освіти і науки ОДА, Управління містобудування та архітектури ОДА, Департамент фінансів,   Департамент охорони здоров’я, Служба у справа дітей, Інклюзивно-ресурсний центр м. Сєвєродонецьк, Інклюзивно-ресурсний центр м. Лисичанська, Інклюзивно-ресурсний центр м. Рубіжне, Інклюзивно-ресурсний центр м.Кремінна.

За додатковою інформацією звертайтеся до: 

Ложечка Ольга м.т. 0665209316 lozhechka.olga@gmail.com

Алексєєва  Наталія м.т. 0980949018, solo.x@gmail.com

Довідкова інформація: Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.