За плечима 9 місяців роботи, 1402 опитаних батьків, вчителів, вихователів, керівників закладів, спеціалістів ІРЦ та 609 тих, хто взяв участь в інтерв’юванні, і ось понад 10 досвічених експертів та 2 команди організацій Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання» та ГО “Соціальна Синергія” представляють звіт за результатами дослідження щодо надання освітніх і розвиткових послуг в Україні в контексті поширення COVID-19.
Карантин і перехід на дистанційне навчання навесні 2020 року продемонстрували не лише труднощі у впровадженні нових підходів для подолання сучасних викликів, але й оголили хронічні проблеми:
- непідготовленість педагогів до інклюзивного навчання;
- суттєвий вплив соціальних негараздів сімей на доступність освіти;
- інфраструктурну неготовність забезпечувати освітній процес у дистанційному форматі;
- низький рівень цифрових навичок усіх учасників освітнього процесу тощо.
Метою дослідження було не лише окреслили бар’єри, але й виявити кращі практики подолання цих бар’єрів українськими батьками, вчителями, керівниками та іншими фахівцями, які були залучені до надання послуг.
На основі цих даних експерти сформували 3 блоки рекомендацій щодо удосконалення доступності освітніх і розвиткових послуг для дітей дошкільного і шкільного віку:
- для центральних органів влади та організацій, що їм підпорядковані
- для органів місцевого самоврядування і засновників закладів освіти
- для адміністрації закладів освіти.
З приходом осені графік захворювань на COVID-19 знову росте, а що це може означати для батьків, дітей, вчителів, директорів, спеціалістів ІРЦ? Що на нас, можливо, знову чекає дистанційне навчання 2021-2022. Тож рекомендації можуть стати у пригоді вже сьогодні.
За посиланням можна:
- ознайомитись зі звітом
- посперечатись із прочитаним
- поділитись з колегами й друзями
- взяти рекомендації на озброєння.
Проєкт “Рівний доступ до освітніх розвиткових послуг в Україні в контексті поширення COVID-19” виконувався ГО “Соціальна синергія” за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та у партнерстві з Всеукраїнським форумом «Батьки за раннє втручання».