16 квітня 2019 р. у м. Сєвєродонецьк  відбудеться прес–конференція на тему «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні», яку організовують ГО «Ангел дитинства»,  батьків дітей з інвалідністю Луганської області за участі батьків  Харківської обласної батьківської платформи Всеукраїнського Форуму «Батьки за РВ в Україні» та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС). Також  відбудеться дводенний семінар «Формування єдиного бачення РВ  і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Луганському регіоні України» .

Заходи проводиться в рамках грантового проекту   «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей  в Україні» , в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

Під час проведення заходів учасники ознайомляться з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики в нашій країні, а також обговорять та визначать оптимальні  механізми міжсекторальної взаємодії в Луганській області  для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю, особливостями розвитку  в  здійсненні  комплексу реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, спланують заходи для підтримки та впровадження послуги раннього втручання  в Луганської області.

Учасники: Департамент соціального захисту населення ОДА, Департамент охорони здоров’я ОДА, Департамент освіти і науки ОДА, Управління містобудування та архітектури ОДА, Департамент фінансів,   Департамент охорони здоров’я, Служба у справа дітей, Інклюзивно-ресурсний центр м. Сєвєродонецьк, Інклюзивно-ресурсний центр м. Лисичанська, Інклюзивно-ресурсний центр м. Рубіжне, Інклюзивно-ресурсний центр м.Кремінна

Прес-конференція відбудеться за адресою пр-т Центральний , 59 в Прес – центрі  Луганської ОДА. 

Початок прес-конференції  об 11.00.

За додатковою інформацією звертайтеся до: 

Ложечка Ольга м.т. 0665209316 lozhechka.olga@gmail.com

Алексєєва  Наталія м.т. 0980949018, solo.x@gmail.com

Довідкова інформація: Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.