19 березня 2019 р. у м. Краматорськ відбудеться дводенний семінар «Формування єдиного бачення РВ  і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів   у Донецькому регіоні України» та прес–конференція на тему «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні. Заходи проводяться ГО «Ангел дитинства» за підтримки батьків та фахівців з Донецької та Харківської обласних регіональних платформ Всеукраїнського форуму «Батьки за РВ в Україні» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС).

Дводенний семінар та прес-конференція проводяться в рамках грантового проекту   «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей  в Україні» , в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю» (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

Під час проведення заходу учасники ознайомляться з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики в нашій країні, а також обговорять та визначать оптимальні  механізми міжсекторальної взаємодії для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю, особливостями розвитку  в  здійсненні  комплексу реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, спланувати заходи для підтримки та впровадження послуги раннього втручання  в Донецькій області.

Що?  Коли?  Де?Учасники:Прес–конференція «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні».Дводенній семінар «Формування єдиного бачення РВ і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Донецькому регіоні України». 19 березня 2019 р., початок прес-конференції о 12.00, початок  семінару – наради о 13.00.Прес-конференція відбудеться в Антикризовому медіа-центрі, вул. Марата, 1, Семінар-нарада  — у Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», б-р Машинобудівників, 32.Управління праці та соціального захисту населенняУправління освітиУправління з гуманітарних питаньВідділ молодіжної політики та у справах сім’їСлужба у справах дітейЦентр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді; Відділ охорони здоров`я громадиУправління містобудування та архітектуриВідділ державного архітектурно-будівельного контролю; Фінансове управління; КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр»; представники Програми «Батьки за РВ в Україні», ГО «Ангел дитинства», ГО «Асоціація батьків «Крок у майбутнє», ГО «Сила батьківських можливостей»; спеціалісти; фахівці мультидисциплінарних команд РВ

За додатковою інформацією звертайтеся до Алексєєва  Наталія м.т. 0980949018, 9 solo.x@gmail.com.

Лисенко Вікторія, м.т. 0509908903, 0979534522, pobedalisenko@gmail.com

Довідкова інформація:

Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.