Сьогодні Міністр соціальної політики України Соколовська Юлія ознайомилася з роботою Центру раннього втручання, створеного на базі КНП Дитяча Міська Поліклініка 6 ОМР у Київському районі.

Раннє втручання – це система допомоги дітям з порушеннями розвитку у віці від народження до 4-х років, спрямована на поліпшення розвитку дитини і підвищення якості життя її сім’ї.

Наразі в Центрі раннього втручання при ДМП №6 отримують допомогу 83 такі сім’ї.

Центр раннього втручання при одеській дитячій поліклініці №6 є унікальним для України закладом, створеним виключно за рахунок коштів, що надійшли від Національної служби здоров’я на підставі фінансування за кількістю підписаних з педіатрами ДМП №6 декларацій.

Всього на створення Центру було спрямовано 3 млн гривень, це дозволило провести капітальний ремонт приміщень, закупити дзеркало Гезелла та інше обладнання, меблі, а також автомобіль.

Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради
Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради

Завдяки наявності власного автотранспорту мультидисциплінарні команди Центру раннього втручання можуть надавати комплексну допомогу сім’ям на дому, допомагаючи організувати повсякденне життя дитини і оточуюче середовище так, щоб сприяти її розвитку. З дітьми працюють психологи, логопеди, за необхідності надається консультація соціального працівника з оформлення документів та інших питань.

“Центр раннього втручання в Одесі створено завдяки ефективному використанню коштів, отриманих у процесі реалізації медреформи. Крім того, торік до Міської цільової програми “Рівність” внесені зміни, спрямовані на подальший розвиток системи раннього втручання в Одесі”, – зазначила заступниця міського голови Світлана Бедрега.

Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради
Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради
Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради

Учасники зустрічі обговорили питання підтримки і фінансування послуги з раннього втручання. Наразі розглядається питання про створення в Одесі ще одного Центру раннього втручання – на базі дитячої міської поліклініки №2 в Суворовському районі. За допомогою дитячих поліклінік, пологових будинків і жіночих консультацій Одеси батьків інформують про систему раннього скринінгу порушень розвитку дітей.

Всі батьки, яких непокоїть розвиток дитини, можуть пройти онлайн скринінг тут – bit.ly/eci_Odessa