
У Вінниці 27-29 березня 2018 р. відбувся практичний семінар – тренінг «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення».

Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю “Відкриті серця” зібрала на семінарі 30 батьків з різних регіонів України, що обговорювали, як прискорити впровадження важливої та дуже необхідної послуги раннього втручання. Захід проводився в рамках грантового проекту «Раннє втручання – шлях в нове життя» – збільшення ініціатив батьків з адвокації раннього втручання і підвищення рівня обізнаності громадськості у Вінницькій області», в межах та як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Під час семінару-тренінгу опрацьовувалися питання формулювання та аналізу проблем політики, аналіз стейкголдерів та розуміння практик такого аналізу на реальних прикладах. Обговорювали учасники заходу й підводне каміння розуміння стейкголдерів, а також чому все не настільки легко, як видається на перший погляд.

Однією з вагомих складових заходу була робота з інформацією. «Як ми маємо працювати з медіа ефективно? Як змотивувати журналістів зробити те, що нам потрібно, коли вони незацікавлені або постійно розуміють все неправильно?» – на ці та багато інших питань шукали відповідей учасники тренінгу. Обговорення того, про що слід пам’ятати і чого категорично уникати в роботі з медіа та інших комунікаційних «секретів» закінчилося практичним проведенням самопрезентації, що фактично реалізувалася у вигляді одкровень батьків.

Учасниця тренінгу із Закарпаття Тетяна Мелеш, мати дитини з особливостями розвитку, відмітила: «Щиро вдячна всім спікерам і організаторам семінару за можливість отримати нові і корисні знання. Раннє втручання – це послуга, якої на сьогодні вкрай потребує кожна українська родина ,яка щойно дізналася про особливості розвитку своєї малої дитини та «поринула» у важкі відчуття стресу, шоку, заперечення реальності, тощо. І саме зараз, коли їх маля ще не досягло 3-х річного віку, і йому найефективніше можна допомогти, а родині необхідна всебічна підтримка. І саме нам – батькам дітей з інвалідністю, треба бути не лише «голосом», але й рушійною силою реформування системи послуг нашим дітям, щоб раннє втручання стало реальністю».

Більш фото за посиланнями:
