27 березня 2019 р. у м. Харків відбудеться інформаційний семінар «Що таке РВ, основні принципи та підходи. Адвокація раннього втручання в м. Харків та Харківський області».
Місце проведення: БФ «Інститут раннього втручання» , проспект Ювілейний, 52а. Початок о 16:00 год.
29 березня 2019 р. у м. Валкі Валківського р-на, Харківської області планується проведення зустрічі з батьками Валківського Центру РВ з питань раннього втручання та інклюзивної освіти.
Місце проведення: Кабінет раннього втручання КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району», за адресою пер. Травневий, 34. Початок об 11:00 год.
Заходи проводить Харківська Асоціація незрячих юристів за участю БФ «Інститут раннього втручання» та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) в рамках грантового проекту «Активні батьки запорука успішній громаді», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».
Під час проведення заходу учасники ознайомляться з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування та станом національної політики в нашій країні, а також обговорять та визначать оптимальні механізми міжсекторальної взаємодії для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю, особливостями розвитку в здійсненні комплексу реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, спланувати заходи для підтримки та впровадження послуги раннього втручання в Харківської області та м. Харків.
За додатковою інформацією звертайтеся до Пирогової Вікторії 098- 408- 54- 50, 1972pirogova@gmail.com
Акредитація ЗМІ: Сергій Піщулін, svp14@i.ua або за телефоном 050-486- 25- 48
Довідкова інформація: Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами громадськості.