Адвокація раннього втручання: батьки для батьків

12 квітня 2019 року у м. Дрогобич Львівської області відбувся тренінг з адвокації раннього втручання для батьків дітей з особливими потребами. Захід провели активісти ГО «Розправлені крила» та Львівської регіональної платформи ВФ «Батьки за раннє втручання» Ярослава Ніканшин і Юлія Аронова, а також фахівець центру «Джерело» Анна Широка.

«Батьки – найбільш вмотивовані, коли мова йде про покращення якості життя їх дітей. Але не меншою мотивацією є власний досвід, як позитивний так і негативний, з метою допомоги іншим, — говорить голова ГО «Розправлені крила» Юлія Аронова. – Саме тому ми знову поїхали в райони, щоб поспілкуватися з батьками і надихнути їх на творення змін на місцях. Бо коли йдеться про реальні справи і якісні зміни щодо дітей з інвалідністю, то тут без батьків ніяк».

Адвокація раннього втручання: батьки для батьків

Участь в тренінгу взяли десятеро представників місцевої батьківської організації – Товариства «Надія». Спікери продемонстрували присутнім, що таке раннє втручання і чому ця послуга є важливою і актуальною для батьків. Також учасники тренінгу мали змогу дізнатися, що таке адвокація, як проводити адвокаційні кампанії, та чому батьки дітей з інвалідністю є найвагомішими суб’єктами боротьби за права своїх дітей в Україні, як на загальнодержавному рівні, так і на рівні місцевих громад.

Адвокація раннього втручання: батьки для батьків

Захід відбувся в рамках реалізації міні-грантового проекту «Підвищення спроможності батьківських ГО та співпраця з ОТГ задля впровадження послуги раннього втручання на місцевому рівні», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні»,  за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС).