8 дітей з інвалідністю перебувають у реабілітаційному центрі у селі Дорожне, що на Вінниччині. Це діти, чиї рідні скористалися соціальною послугою “тимчасова відпустка для батьків”. У центрі діти з минулої пʼятниці — 28 травня.

Таку соціальну послугу в центрі надають з 2018-го року. Торік було 11 заїздів. Загалом, прийняли 113 дітей зі всієї області, — каже директорка закладу Світлана Демко. Цього року планують 15 заїздів.

“Послуга надається безпосередньо сім’ям для того, щоб родина відпочила. Потрібно, щоб дитина десь була в безпеці, щоб їй було цікаво, гарне харчування, умови, наближені до домашніх”,  розповідає Світлана Демко.

Колодій

Це другий заїзд, каже Світлана Демко. Діти вже адаптувалися. Тут вони перебуватимуть два тижні.

“Їхні рідні скористалися послугою “тимчасовий відпочинок батьків, які виховують дітей з інвалідністю”, — каже Демко.https://www.youtube.com/embed/vAGcxMwQZxk?enablejsapi=1

Арт-терапія розвиває моторику та мислення, каже вихователька Анастасія Толстоноженко.

“Такі діти люблять робити руками. Їм це подобається. Розвивають пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику”, — розповідає Анастасія Толстоноженко.

Колодій

У центрі діти перебувають цілодобово. Тут вони під наглядом соцпрацівників, медичної сестри та психологів. Є вбиральні для дітей на візках, у кімнатах для відпочинку — спеціальні низькі ліжка.

Олена Огородник послугою тимчасового відпочинку користується вдруге. Каже, окрім доньки в якої ДЦП, виховує ще й сина, якому рік і три місяці.

“Це дуже важливо, це відпочинок і фізичний, і психологічний. Мама має бути усміхнена”,  каже Олена Огородник.

Колодій

Батьки за перебування дітей у центрі не сплачують. Пів мільйона гривень цьогоріч виділили з обласного бюджету. Цих грошей вистачить до жовтня.

Джерело https://suspilne.media/135646-8-ditej-z-invalidnistu-perebuvaut-u-reabilitacijnomu-centri-u-seli-dorozne-so-na-vinniccini/