Інвалідність та особливості розвитку не дискримінують, і батьки, які виховують дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, можуть бути представниками всіх соціальних груп. Деякі батьки мають високий рівень освіти, підтримки і ресурсів; інші живуть в умовах крайньої бідності. Ми запрошуємо долучатися до нашого Форуму:

 • Батьків, які в даний час виховують малюків в віці до 4х років з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, але не мають доступу до послуг раннього втручання,
 • Батьків старших дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, які зацікавлені в просуванні ідеї того, що для всіх маленьких дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку надзвичайно важливо мати вчасний доступ до послуг Раннього втручання, тоді коли це найбільш ефективно,
 • Батьків, що вже переконані в перевагах раннього втручання (тому що вони та їх діти отримали послугу в центрах раннього втручання Харкова, Закарпаття, Одеси та Львова), і тих, хто хоче розповісти про ці переваги, а також бачити, як інші діти і їх сім’ї отримують від цього користь,
 • Досвідчених захисників прав та інтересів батьків дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку та самих дітей, що відіграють важливу роль в їх підтримці, з числа активістів або керівників організацій, що спеціалізуються на проведенні  кампаній на захист дітей з різними нозологіями (чи то аутизм, порушення слуху, синдром Дауна, синдром Фелінга, ДЦП тощо), які не мають безпосереднього досвіду раннього втручання.

Крім батьків, ми також розраховували і розраховуємо на участь членів сім’ї, опікунів, патронатних вихователів і тих, хто допомагає батькам у вихованні дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, які хотіли б підтримати ініціативу – це можуть бути доброзичливі медичні працівники, обслуговуючі організації, представники громадськості, лідери громадської думки, знаменитості або спортсмени, які могли б сформувати усвідомлений, комплексний підхід до сімей, які мають дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку.

І на сьогодні ми можемо стверджувати, що серед нас такі вже є!

У червні 2015 року досвідчені правозахисники, що представляють інтереси батьків з восьми областей України вперше зібралися разом на зустрічі, присвяченій стратегії захисту прав та інтересів батьків. Зустріч привела до ініціювання створення “платформи” Всеукраїнський батьківський форум з раннього втручання (AUPFEI), метою якого було об’єднання зусиль і інтересів батьків і батьківських недержавні організації (НДО), в підтримці розвитку раннього втручання на всій території України, а також створення діалогу з основними зацікавленими сторонами. Учасники зустрічі і партнери передбачали, що даний Форум об’єднуватиме батьків та батьківські НДО шляхом створення і функціонування відповідної ефективної структури. На регіональному та місцевому рівнях було передбачено створення відповідних платформ в складі Форуму, що об’єднають батьків з різних груп та інших ключових зацікавлених сторін.

Батьківський рух Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні» на сьогоднішній день знаходиться на стадії формування і самоорганізації. Упродовж грудня 2016 – травня 2017 започатковані обласні платформи:

 • Вінницька область,
 • Дніпропетровська область,
 • Донецька область (Краматорськ і Маріуполь),
 • Закарпатська область,
 • Запорізька область,
 • Луганська область (Сєвєродонецьк),
 • Львівська область,
 • Одеська область,
 • Харківська область.

і місцеві платформи:

 • Чугуїв, Харківська обл.
 • Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
 • Краматорськ, Донецька обл.
 • Маріуполь, Донецька обл.

Крім перерахованих вище регіонів, представники батьківських НДО з Черкаської, Житомирської, Миколаївської, Херсонської, Полтавської та Луцької областей, а також академічні фахівці – дефектологи, що працюють з дітьми з порушеннями слуху та зору, неонатологи, медики та представники ПМПК також зацікавилися Всеукраїнським батьківським форумом і його діяльністю по просуванню Раннього втручання, і висловили бажання стати частиною цього процесу.

На сьогоднішній день бажання входити до складу Форуму висловили 70 НДО з 16 регіонів України.

Було проведено 2 робочі зустрічі Форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»: в грудні 2016 року в Харкові і травні 2017 року в Ірпені (Київської обл.).

Організаційно створення і функціонування Форуму підтримується в рамках проектів «Посилення можливостей батьківських громадських організацій у здійсненні реформ, присвячених правам і потребам дітей з обмеженими можливостями в Україні» та «Збільшення можливостей батьків впливати на впровадження системи раннього втручання в Україні», що розроблені та впроваджуються HealthProm (далі – HP), Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (далі – НАІУ) та БФ «Інститут раннього втручання», Харків (далі – БФ ІРВ) за фінансової підтримки ЄС і уряду Німеччини, а також сприяння ЮНІСЕФ (ІніціативиІніціативи батьків).


Зацікавлені батьківські НДО і просто активні батьки, які хочуть працювати з метою впровадження в Україні системи раннього втручання, просимо заповнити форми за посиланням«батьківські» НГОокремі батьки.

Якщо ви не можете заповнити он-лайн форму, просимо заповнити додану анкету і відправити на e-mail: rvu.parents@gmail.com та pirogova.vita@yandex.ua