a a a

Київська зустріч – черговий крок до жовтневої міжнародної конференції з раннього втручання

У жовтні (10-12) 2018 року в Україні в місті Харкові відбудеться міжнародна конференція «Раннє втручання: назустріч новій парадигмі через партнерство професіоналів, сімей та суспільства». Це значуща та актуальна подія для України, тому що конференція проводиться Європейською асоціацією раннього втручання (Eurlyaid) спільно з українськими партнерами.

Вже протягом багатьох років докладаються зусилля для організації та створення можливості надання послуги раннього втручання (РВ) на території України всім сім'ям, які її потребують. Ідея розвитку послуги РВ знаходить підтримку і серед батьків дітей з порушеннями розвитку та з інвалідністю, і серед фахівців, які розуміють унікальність і важливість доступної послуги РВ. Уже підписано ряд документів, виконання яких сприяє організації та просуванню послуги РВ в Україні.

Перші роки життя малюка відіграють важливу роль в його розвитку, а технологія послуги РВ дозволяє максимально розкрити потенціал дитини і допомагає всій родині навчитися справлятися з труднощами, що виникають при народженні дитини з порушеннями розвитку. Послуга РВ призначена для всіх дітей, що мають порушення розвитку, схильні до ризику їх появи або мають інвалідність. У послузі основна увага приділяється не лише дитині, але й сім'ї в цілому, якості та нормалізації її життя. Зниження інвалідизації, зміцнення сім'ї, інклюзивне суспільство, профілактика дитячої інституціалізації, рівень якої, як і раніше, високий, - все це отримає українське суспільство, маючи в державі розвинену систему надання послуги раннього втручання.

У майбутній конференції візьмуть участь гості з США, Канади, країн Європи, Австралії, країн СНД. Міжнародний досвід буде вкрай важливий і корисний для України, причому, як для фахівців, так і для батьків. А також для тих структур, що безпосередньо беруть участь у процесі формування та надання послуг сім'ям, які мають дітей з порушеннями розвитку та інвалідністю.

Організаторами конференції є «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України», Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, БФ «Інститут раннього втручання» м.Харків, Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ), проект Тwinning, ЮНІСЕФ, HealthProm (UK).

31 січня - 2 лютого в Києві відбулася зустріч організаційного та наукового комітетів цієї конференції у складі: Ана Марія Серрано (Eurlyaid), Ноор Ван Лоен (Eurlyaid), Наталя Доброва-Крол (Eurlyaid), Наїра Аветисян (ЮНІСЕФ), представники України Ганна Кукурудза (Харків), Наталія Сергієнко (Харків), Наталія Скрипка (Київ), Тетяна Міщук (Львів), Оксана Кривоногова (Одеса), Ірина Рошкович (Ужгород), Тетяна Скрипник (Київ), Ірина Горіенко (Київ). У зустрічі брала участь представник Міністерства соціальної політики та проекту Тwinning Маргарита Кропивницька.

Метою зустрічі було формування програми конференції, затвердження ключових тем і спікерів, визначення форм роботи в окремих секціях, обговорення запрошення спеціальних гостей заходу, планування технічного та адміністративного забезпечення майбутньої події, можливість залучення партнерів і союзників для підтримки і проведення конференції. Організаторами було прийнято рішення про участь батьків у якості доповідачів, що є прямим підтвердженням одного з принципів раннього втручання - партнерства у відносинах між фахівцями і батьками. Після тривалих обговорень була вироблена єдина стратегія організаційних заходів, результатом яких буде проведення міжнародної конференції з раннього втручання в Україні - яка, в свою чергу, стане ресурсом для формування розуміння необхідності організації функціональної системи послуги РВ в нашій країні.

Iнiцiатори:
Нашi партнери: