a a a

ІНІЦІАТИВИ БАТЬКІВ

Міжнародна громадська організація HealthProm (Лондон), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» (Харків) з осені 2016 започаткували та впроваджують Програму «Батьки за раннє втручання в Україні».
Ми впевнені, що саме батьки мають відігравати і відіграють ключову роль у здійсненні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» в житті.

Програма спрямована на підтримку недержавних організацій (НДО), якими керують батьки (або які створені батьками) дітей з інвалідністю («батьківські» НДО) та активних батьків дітей з порушеннями розвитку та/або інвалідністю в їх участі в процесах розробки та впровадження системи раннього втручання в Україні.

В рамках Програми впроваджуються проекти «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні» (впроваджується за фінансування ЕС) і «Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання в Східній Україні» (впроваджується за фінансування уряду Німеччини і за підтримки ЮНІСЕФ).

Протягом грудня 2016 – червня 2017 Програма впроваджується у 10 регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також в м. Києві.

Наші цілі:

1

«Раннє втручання представляє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо після визначення стану та рівня розвитку дитини.

2

Раннє втручання спрямовано як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».

3

Програма «Батьки за раннє втручання в Україні» розроблена з урахуванням можливостей, що з’явилися в результаті включення питання раннього втручання в порядок денний державних реформ (більш детально читайте за посиланням: «Політична платформа»).

Відповідно до визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid):

«Раннє втручання представляє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямовано як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення». Програма «Батьки за раннє втручання в Україні» розроблена з урахуванням можливостей, що з’явилися в результаті включення питання раннього втручання в порядок денний державних реформ (більш детально читайте за посиланням: (посилання на проект «Політичний діалог»)).

Важливо підтримати та поєднати наші зусилля з усіма учасниками процесу розробки політики раннього втручання, серед яких національні та міжнародні установи й організації, Представництво Європейського Союзу в Україні, Представництво ЮНІСЕФ в Україні, а також професіонали та спеціалісти, що підтримують ідею раннього втручання та розбудовують відповідну систему в Україні.

Зацікавлені «батьківські» НГО і просто активних батьків, що бажають співпрацювати з метою впровадження в Україні системи раннього втручання, просимо заповнити форми за посиланнями: «батьківські» НДО, окремі батьки.

Якщо ви не маєте змоги заповнити он-лайн форму, просимо заповнити анкету, що додається та надіслати на e-mail: rvu.parents@gmail.com та pirogova.vita@yandex.ua
Координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні»

Олена Скрипко
тел.: (068) 37-37-125
Координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні»
Iнiцiатори:
Нашi партнери: