a a a

Про Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні»

Інвалідність та особливості розвитку не дискримінує, і батьки, які виховують дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, можуть бути представниками всіх соціальних груп. Деякі батьки мають високий рівень освіти, підтримки і ресурсів; інші живуть в умовах крайньої бідності. Ми запрошуємо долучатися до нашого Форуму:
 • Батьків, які в даний час виховують малюків в віці до 4х років з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, але не мають доступу до послуг раннього втручання,
 • Батьків старших дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, які зацікавлені в тому, щоб сприяти просуванню ідеї того, що для всіх маленьких дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку надзвичайно важливо мати доступ до послуг РВ вчасно, і це може бути найбільш ефективним,
 • Батьків, чиї діти вже переконані в перевагах раннього втручання (тому що вони отримали послугу в центрах в Харкові, Закарпатті, Одесі та Львові), і тих, хто хоче розповісти про ці переваги, а також бачити, як інші діти і їх сім'ї отримують від цього користь,
 • Досвідчених представників із захисту прав та інтересів батьків дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, що грають важливу роль в підтримці цих дітей, які, як правило, активні або займають керівні позиції в спеціальних організаціях, які проводять кампанії на захист дітей з аутизмом, порушеннями слуху, синдромом Дауна, синдромом Фелінга, і т.д., але не мають безпосереднього досвіду раннього втручання.
Крім батьків, ми також розраховували і розраховуємо на участь членів сім'ї: опікунів, патронатних вихователів і тих, хто допомагає батькам у вихованні дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку, які хотіли б підтримати ініціативу - ними можуть бути зацікавлені сторони, а саме доброзичливі медичні працівники, які обслуговують організації та представники громадськості, законодавці громадської думки, знаменитості або спортсмени, які могли б сформувати усвідомлений, комплексний підхід до сімей, які мають дітей з інвалідністю та/або з особливостями розвитку.

І на сьогодні ми можемо стверджувати, що серед нас такі вже є.

У червні 2015 року досвідчені правозахисники, що представляють інтереси батьків з восьми областей України вперше зібралися разом на зустрічі, присвяченій стратегії захисту прав та інтересів батьків. Зустріч привела до ініціювання створення "платформи" Всеукраїнський батьківський форум з раннього втручання (AUPFEI), метою якого було об'єднання зусиль і інтересів батьків і батьківських НГО, в підтримці розвитку раннього втручання на всій території України, а також створення діалогу з основними зацікавленими сторонами. Учасники зустрічі і партнери передбачали і передбачають, що даний Форум буде об'єднувати батьків та батьківські недержавні організації (НДО) через створення і функціонування ефективної структури. Відповідні платформи в складі Форуму, які об'єднують батьків з різних груп зі спільними інтересами та інших ключових зацікавлених сторін, було передбачено на регіональному та місцевому рівнях.

Батьківський рух Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні» на сьогоднішній день знаходиться на стадії формування і самоорганізації. Упродовж грудня 2016 - травня 2017 по Україні започатковані обласні платформи:
 • Вінницька область,
 • Дніпропетровська область,
 • Донецька область (Краматорськ і Маріуполь),
 • Закарпатська область,
 • Запорізька область,
 • Луганська область (Сєвєродонецьк),
 • Львівська область,
 • Одеська область,
 • Харківська область.
і місцеві платформи:
 • Чугуїв, Харківська обл.
 • Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
 • Краматорськ, Донецька обл.
 • Маріуполь, Донецька обл.
На сьогоднішній день бажання входити до складу Форуму висловили близько 70 НГО з 16 регіонів України.

Було проведено 2 робочі зустрічі Форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»: в грудні 2016 року в Харкові і травні 2017 року в Ірпені (Київської обл.).

Організаційно створення і функціонування Форуму підтримується в рамках проектів «Посилення можливостей батьківських громадських організацій у здійсненні реформ, присвячених правам і потребам дітей з обмеженими можливостями в Україні» та «Збільшення можливостей батьків впливати на впровадження системи раннього втручання в Україні» розроблені та впроваджуються HealthProm (далі - HP), Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (далі - НАІУ) та БФ «Інститут раннього втручання», Харків (далі - БФ ІРВ) за фінансової підтримки ЄС і уряду Німеччини, а також сприяння ЮНІСЕФ (Ініціативи, Ініціативи батьків).

Для того, щоб мати авторитет і легітимність, представникам батьківських НГО важливо бути добре обізнаними про реалії, а також мати, широку базу партнерських батьківських НГО. Успіху на місцевому рівні іноді легше досягти, і ці успіхи можуть бути використані представниками батьківських НГО та батьків, що працюють всередині політикуму, щоб продемонструвати, що можливо в конкретному випадку, коли органи влади і батьківські групи працюють разом. Залучені і зацікавлені батьки забезпечують постійний взаємозв'язок про вплив ініціатив, що вживаються владою. Інформація та знання, отримані представниками батьківських НГО та батьками, які працюють над просуванням політики, сприяють і сприятимуть формуванню знань і досвіду набагато більш широкої групи зацікавлених прихильників батьківських НГО та батьків за межами їхнього власного географічного розташування. Крім перерахованих вище регіонів, представники батьківських НГО з Черкаської, Житомирської, Миколаївської, Херсонської, Полтавської та Луцької областей, а також академічні фахівці - дефектологи, що працюють з дітьми з порушеннями слуху та зору, неонатологи, медики та представники ПМПК також зацікавилися Всеукраїнським батьківським форумом і його діяльністю по просуванню РВ, і висловили бажання стати частиною цього процесу.

Зацікавлені батьківські НГО і просто активні батьки, які хочуть працювати з метою впровадження в Україні системи раннього втручання, просимо заповнити форми за посиланням: «батьківські» НГО, окремі батьки.

Якщо ви не можете заповнити он-лайн форму, просимо заповнити додану анкету і відправити на e-mail: rvu.parents@gmail.com та pirogova.vita@yandex.ua
Iнiцiатори:
Нашi партнери: